swopper – ulga dla Twoich pleców, swoboda ruchu podczas siedzenia

 

Już na pierwszy rzut oka łatwo dostrzec różnicę pomiędzy dynamicznym / aktywnym siedzeniem swopper, a tradycyjnym, „statycznym” krzesłem biurowym. swopper nie posiada podłokietników, zagłówka i innych wymyślnych elementów ograniczających ruchomość naszego ciała.

Aktywne / dynamiczne siedzenie swopper – ulga dla Twoich pleców, stanowi kwintesencję tego, co nazywamy ergonomią w pracy. Umożliwia nieprzerwany ruch w każdym kierunku. Zmiana pozycji podczas siedzenia uwalnia od napięcia mięśniowego, bólu pleców, poprawia nastrój i zwiększa efektywność podejmowanych aktywności.

Kliknij (+), aby dowiedzieć się więcej lub obejrzyj film

aktywne krzesło swopper - ulga dla pleców

Twoje ciało zostało stworzone do ruchu!

Podczas gdy wcześniej uważano, że istnieje tylko jedna prawidłowa postawa w czasie siedzenia, dziś już wiemy, że było to błędne założenie. Optymalnie jest utrzymywać ciało w ciągłym ruchu i nigdy nie pozostawać dłużej w jednej pozycji.

Obecnie dynamiczne (aktywne) siedzenie uważane jest za najbardziej naturalny i najzdrowszy sposób siedzenia. Zakłada on, bowiem zmianę położenia ciała tak często jak to możliwe. Jest szczególnie ważne w przypadku osób, których praca wiąże się ze spędzaniem wielu godzin przed komputerem. Jeśli szukasz ergonomicznego krzesła biurowego i chcesz siedzieć zdrowiej, rozważ zakup swoppera, obrotowego siedzenia 3D, dzięki któremu będziesz mógł ćwiczyć, nie wychodząc zza biurka!

 

 

Kliknij (+), aby dowiedzieć się więcej…

null

Kręgosłup odziedziczyliśmy po naszych przodkach

Dla naszych przodków ruch był sprawą życia lub śmierci. Tylko ci, którzy mogli szybko się poruszać byli w stanie upolować zwierzynę, bronić jaskini i zebrać wystarczająco dużo korzeni i jagód, aby przetrwać. Bieganie, skakanie, pochylanie, rozciąganie, chowanie się, kucanie i leżenie – to do tego zostało stworzone ciało człowieka.

Obecnie, nasze codzienne życie wymusza na nas przyjmowanie pozycji, do których nie stworzyła nas natura. Z tego powodu nasz system mięśniowo-szkieletowy nie pracuje w prawidłowy sposób, wiele funkcji naszego ciała pozostaje nieużytych, a potencjał organizmy niewykorzystany. Rezultatem tego są choroby cywilizacyjne – przede wszystkim uszkodzenia kręgosłupa.

Siedzący tryb życia to nowoczesny wynalazek. Jeszcze 200 lat siedzenie było silnie związane z pozycją społeczną. Czynności wykonywane na siedząco były zasadniczo zarezerwowane dla władców. Z biegiem czasu praca człowieka wymagała od niego stania w bezruchu oraz kucania. Zaledwie 50 lat temu wielogodzinne siedzenie w pracy stało się normą. W następstwie tej zmiany nasz kręgosłup stracił ochronę, jaką stanowił dla niego ruch, a ewolucja nie zdążyła przystosować nas do takiego sposobu egzystencji.

 

efekty siedzenia na krześle (pasywnym)Jak wyglądają pierwsze dni na swopper-ze? swopper - ulga dla pleców
kobieta na swopper-ze

Obecnie ponad połowa z nas skarży się na bóle kręgosłupa. Dyskopatia lędźwiowa to w przypadku osób po 40. roku życia praktycznie normalny stan rzeczy. Spędzając ponad 8 godzin dziennie przy biurku, brakuje nam aktywności fizycznej, a nasze ciało się przeciwko temu buntuje. Dlatego zachęcamy Cię do zmiany sposobu życia i pozostawaniu w ciągłym ruchu – nawet podczas całego dnia w pracy. Jeśli chcesz uwolnić się od bólu kręgosłupa, wzmocnić mięśnie i stawy, usprawnić krążenie i dotlenić organizm; a także poprawić koncentrację i nastrój, a przy tym zwracasz uwagę na design – wypróbuj ergonomiczne krzesło swopper.